2016 Entry List

Stage 5, Geoff Dixon Memorial, Chiltern

Final Entry List

Entries ID Surname First Name Select your club Age Group
1 Crane Amelia Vikings Cycling Club U23 Women
2 Wallace Murray Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS4
3 MCDONNELL KATIE Vikings Cycling Club Elite Women
4 Nicholls Alexandria Canberra Cycling Club Elite Women
5 Hamilton Charlie Wagga Cycling Club JM19
6 Wright Henry Wagga Cycling Club JM19
7 Addison Daniel Tolland Cycling Club MMAS3
8 Halloran Gary Cootamundra Cycling Club MMAS6
9 Christmas Rohan Cootamundra Cycling Club MMAS3
10 Payne Ken Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
11 Mitchell Charlie Tolland Cycling Club MMAS2
12 Westerman Mark Tolland Cycling Club Elite Men
13 Blake Malcolm Griffith Cycling Club MMAS1
14 moore David Cootamundra Cycling Club MMAS5
15 Lyster Tully Wangaratta Cycling Club MMAS3
16 Brooker Jake Tolland Cycling Club JM19
17 Gray Rob Wagga Cycling Club MMAS3
18 eberle paul Other MMAS3
19 Hamblin Mat Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS1
20 Godfrey Justin Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS4
21 McMillan Charly Albury Wodonga Panthers Cycling Club U23 Men
22 Belsher Robb Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
23 Wortman Sam Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men
24 Taylor Michael Griffith Cycling Club MMAS7+
25 Halpin Terry Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
26 oke cameron Wagga Cycling Club MMAS2
27 Hore Dick Griffith Cycling Club MMAS7+
28 Sing Craig Tolland Cycling Club WMAS4
29 Stewart Myles Wagga Cycling Club JM19
30 Huggins Tim Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
31 Wild Brad Tolland Cycling Club MMAS6
32 Doyle Tim Tolland Cycling Club MMAS6
33 halpin terry Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
34 Loccisano Stacey Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Women
35 Ryan Martin Cootamundra Cycling Club U23 Men
36 Dunlop Mark Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS1
37 Pattison Greg Griffith Cycling Club MMAS3
38 McMillan Craig Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS4
39 Loki Tomarsh Alpine Cycling Club U23 Men
40 Mackay Sophie Wagga Cycling Club Elite Women
41 Clifford Ryan Other Elite Men
42 O’Brien David Other MMAS3
43 White Heath Cobram Barooga Cycling Club MMAS3
44 Stewart Myles Wagga Cycling Club JM19
45 Silver Will Tolland Cycling Club MMAS2
46 Dahl Stephen Other MMAS4
47 Avage Ian Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS5
48 Tooley Nathan Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men
49 Treloar Peter Tolland Cycling Club Elite Men
50 Treloar Peter Tolland Cycling Club Elite Men
51 Ingwersen Paul Albury Wodonga Panthers Cycling Club WMAS4
52 Harris Brian Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS2
53 Evans Ross Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS4
54 hutchins Lachlan Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men
55 Washington Brendan Tolland Cycling Club Elite Men
56 harrison mitch Griffith Cycling Club MMAS1
57 Barry Tom Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS3
58 Nixon Julie Albury Wodonga Panthers Cycling Club WMAS2
59 Budd Peter Griffith Cycling Club MMAS6
60 Jarratt Raymond Cobram Barooga Cycling Club MMAS6
61 Crosthwaite Gifford Cobram Barooga Cycling Club WMAS6
62 Holgate Dean Other —–Select——-
63 McDonald Christian Cobram Barooga Cycling Club MMAS3
64 O’Farrell Ashley Albury Wodonga Panthers Cycling Club WMAS6
65 Norden Mark Albury Wodonga Panthers Cycling Club WMAS6
66 christian damian Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
67 O’FARRELL ASHLEY Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
68 Polkinghorne Joanne Griffith Cycling Club WMAS5
69 Doyle Andy Cobram Barooga Cycling Club MMAS5
70 millynn paul Other MMAS5
71 Heather Taryn Other Elite Women
72 Murray Brendan Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men
73 Nixon Tom Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS3
74 Sutcliffe Brad Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men

 

Stage 4, Collingullie

Final entry list

Entries ID Surname First Name Select your club Age Group
1 Jansen Liege Wagga Cycling Club MMAS3
2 Crane Amelia Vikings Cycling Club U23 Women
3 Brooker Jake Tolland Cycling Club JM19
4 Brooker Troy Wagga Cycling Club MMAS3
5 Moore David Cootamundra Cycling Club MMAS5
6 Addison Daniel Tolland Cycling Club MMAS3
7 Sing Craig Tolland Cycling Club WMAS4
8 Hamilton Charlie Wagga Cycling Club JM19
9 McDonnell Katie Vikings Cycling Club —–Select——-
10 Halloran Gary Cootamundra Cycling Club MMAS6
11 Bontjer Allan Vikings Cycling Club MMAS5
12 Polkinghorne Gary Griffith Cycling Club MMAS6
13 Polkinghorne Joanne Griffith Cycling Club WMAS5
14 Rosin Danny Canberra Cycling Club MMAS3
15 Cartwright Adam Wangaratta Cycling Club MMAS3
16 Gray Rob Wagga Cycling Club MMAS3
17 MCDONNELL katie Vikings Cycling Club Elite Women
18 Westerman Mark Tolland Cycling Club Elite Men
19 Budd Peter Griffith Cycling Club MMAS6
20 McDonald Christian Cobram Barooga Cycling Club MMAS3
21 Hore Dick Griffith Cycling Club MMAS7+
22 Halloran Gary Cootamundra Cycling Club MMAS6
23 LOUTTIT BRENT Cootamundra Cycling Club Elite Men
24 Massey Kingsley Griffith Cycling Club MMAS6
25 Marks steven Wagga Cycling Club MMAS5
26 Jones Bronyn Griffith Cycling Club WMAS3
27 Payne Ken Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
28 Harris Brian Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS2
29 Stewart Myles Wagga Cycling Club JM19
30 Glass David Wagga Cycling Club MMAS4
31 Mitchell Charlie Tolland Cycling Club MMAS1
32 Belsher Robb Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
33 Wortman Sam Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men
34 Thomas Gethin Other MMAS5
35 Wright Henry Wagga Cycling Club JM19
36 Shepherd Dominic Wagga Cycling Club MMAS3
37 burns paul Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS7+
38 STOLL JEFFREY Griffith Cycling Club MMAS5
39 Wallace Murray Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS4
40 Hutchins Lachlan Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men
41 Pattison Greg Griffith Cycling Club MMAS3
42 Jarratt Raymond Cobram Barooga Cycling Club MMAS6
43 Ryan Martin Cootamundra Cycling Club U23 Men
44 Pascoe Jamie Wagga Cycling Club MMAS2
45 Harrison Mitch Griffith Cycling Club MMAS1
46 Silver Will Tolland Cycling Club —–Select——-
47 Wright Henry Wagga Cycling Club JM19
48 Kennedy Leanne Griffith Cycling Club WMAS4
49 christian damian Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6

 

Stage 3, Stockinbingal Fair

Finalised entries

Entries ID Surname First Name Select your club Age Group
1 stuart shaun Cootamundra Cycling Club MMAS4
2 Hopkins Dylan Canberra Cycling Club JM17
3 Crane Amelia Vikings Cycling Club U23 Women
4 Darling Matt Canberra Cycling Club MMAS3
5 Moore David Cootamundra Cycling Club WMAS5
6 Halloran Gary Cootamundra Cycling Club MMAS6
7 Taylor Michael Canberra Cycling Club MMAS1
8 Hamilton Charlie Wagga Cycling Club JM19
9 Kennelly Paul Vikings Cycling Club MMAS1
10 Addison Daniel Tolland Cycling Club MMAS3
11 Collis Greg Canberra Cycling Club MMAS2
12 Brew Anthony Vikings Cycling Club MMAS2
13 Brooker Jake Tolland Cycling Club JM19
14 Brooker Troy Wagga Cycling Club MMAS3
15 Darling Nicholas Canberra Cycling Club U23 Men
16 Pascoe Jamie Wagga Cycling Club WMAS2
17 Westerman Mark Tolland Cycling Club Elite Men
18 Gray Rob Wagga Cycling Club MMAS3
19 Hobbs Toby Alpine Cycling Club MMAS4
20 Franklin Stephen Cootamundra Cycling Club MMAS2
21 Wright Henry ADF JM19
22 Mcdonnell Katie Vikings Cycling Club Elite Women
23 Christmas Rohan Cootamundra Cycling Club MMAS3
24 Oke Cameron Wagga Cycling Club MMAS2
25 Mitchell Charlie Tolland Cycling Club MMAS1
26 Marshall Ben Canberra Cycling Club Elite Men
27 Ryan Martin Cootamundra Cycling Club U23 Men
28 White Heath Cobram Barooga Cycling Club MMAS4
29 Hodges William Other U23 Men
30 Georgina von Marburg Other U23 Women
31 O’Connor Anthony Vikings Cycling Club MMAS5
32 Sing Craig Tolland Cycling Club WMAS4
33 Wild Brad Tolland Cycling Club MMAS4
34 Treloar Peter Tolland Cycling Club Elite Men
35 Condon Tim Cootamundra Cycling Club Elite Men
36 Harrison Mitch Griffith Cycling Club MMAS1
37 Stewart Myles Wagga Cycling Club JM19
38 Louttit Brent Other Elite Men
39 Massey Kingsley Griffith Cycling Club MMAS6
40 goodman kevin Other MMAS7+
41 Budd Peter Griffith Cycling Club MMAS6
42 marks steven Wagga Cycling Club MMAS5
43 Glass David Wagga Cycling Club MMAS4
44 bertoldo stephen Griffith Cycling Club MMAS5
45 Massey Jennifer Griffith Cycling Club WMAS6
46 Herrick David Wagga Cycling Club WMAS3
47 Silver Will Tolland Cycling Club MMAS2
48 Dean Anthony Cootamundra Cycling Club MMAS4
49 Thomas Gethin Other MMAS5
50 Strang Ian
51 Lang Bill

Stage 2, Griffith

Final Entry List

Entries ID Surname First Name Select your club Age Group
1 Christmas Rohan Cootamundra Cycling Club MMAS3
2 Addison Dan Tolland Cycling Club MMAS3
3 Westerman Mark Tolland Cycling Club Elite Men
4 Brooker Jake Tolland Cycling Club JM19
5 Sing Craig Tolland Cycling Club WMAS4
6 Westerman Charlie Tolland Cycling Club —–Select——-
7 Wild Brad Tolland Cycling Club MMAS4
8 Tilston Craig Griffith Cycling Club WMAS4
9 Massey Kingsley Griffith Cycling Club MMAS6
10 Giason Damien Griffith Cycling Club MMAS4
11 Treloar Peter Tolland Cycling Club Elite Men
12 Pattison Greg ADF MMAS3
13 Stockwell Peter Griffith Cycling Club WMAS6
14 Oke Cameron Wagga Cycling Club WMAS2
15 Pietsch Troy Wagga Cycling Club WMAS3
16 Hamilton Charlie Wagga Cycling Club JM19
17 SILVER WILL Tolland Cycling Club WMAS2
18 Budd Peter Griffith Cycling Club MMAS6
19 Polkinghorne Joanne Griffith Cycling Club WMAS5
20 Harrison Mitch Griffith Cycling Club MMAS1
21 Hore Dick Griffith Cycling Club MMAS7+
22 Minato Jason Griffith Cycling Club MMAS3
23 Young Sam Other JM19
24 Jones Bronwyn Griffith Cycling Club WMAS3
25 Mcmillan Charly Albury Wodonga Panthers Cycling Club U23 Men
26 Mitchell Charlie Tolland Cycling Club MMAS1
27 burns paul Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS7+
28 Massey Jennifer Griffith Cycling Club WMAS6
29 STOLL JEFFREY Griffith Cycling Club MMAS5
30 Jones Allan Griffith Cycling Club MMAS3
31 Del gigante Tony Griffith Cycling Club —–Select——-
32 Gray Rob Wagga Cycling Club MMAS3
33 Halpin Terry Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS5
34 Stewart Myles Wagga Cycling Club JM19
35 McDonald Christian Cobram Barooga Cycling Club MMAS3
36 Payne Ken Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
37 Brooker Troy Wagga Cycling Club MMAS3
38 Pascoe Jamie Wagga Cycling Club MMAS2
39 bertoldo stephen Griffith Cycling Club MMAS5
40 Hill Ben Canberra Cycling Club Elite Men
41 Bourke Jim Other —–Select——-
42 Kennedy Leanne Griffith Cycling Club WMAS4

Stage 1, Wagga Wagga, Tolland Cycling Club

Final Entry List

1 Christmas Rohan Cootamundra Cycling Club MMAS3
2 Hamilton Charlie ——Select——– JM19
3 stuart shaun Cootamundra Cycling Club MMAS4
4 Vandenberg Kate Vikings Cycling Club WMAS2
5 Louttit Brent Cootamundra Cycling Club Elite Men
6 Hopkins Dylan Canberra Cycling Club JM17
7 Brenton Jayson Vikings Cycling Club MMAS3
8 Addison Daniel Tolland Cycling Club MMAS3
9 Halloran Gary Cootamundra Cycling Club WMAS6
10 Thomas Stanley Other MMAS1
11 Beale Matthew Other Elite Men
12 Helliwell Chris Vikings Cycling Club MMAS4
13 Louis Jordan Vikings Cycling Club JM19
14 Moore David Cootamundra Cycling Club MMAS5
15 Treloar Peter Tolland Cycling Club —–Select——-
16 SKIPPEN BRENT Wagga Cycling Club MMAS2
17 Collongwood Wayne Tolland Cycling Club MMAS6
18 Westerman Mark Tolland Cycling Club Elite Men
19 Zarsov Bernie ADF MMAS7+
20 Silvet Will Tolland Cycling Club MMAS2
21 Mitchell Charles Tolland Cycling Club MMAS1
22 Damm Geoff Lavington Cycling Club MMAS6
23 Blackburn Stephen Canberra Cycling Club MMAS4
24 Francis Andrew Tolland Cycling Club Elite Men
25 Gray Rob Wagga Cycling Club MMAS3
26 Wild Brad Tolland Cycling Club MMAS5
27 White Heath Cobram Barooga Cycling Club MMAS4
28 McDonnell Katie Vikings Cycling Club Elite Women
29 Hodges William Other U23 Men
30 Jansen Liege Wagga Cycling Club MMAS3
31 Ross Simon Albury Wodonga Cycling Club MMAS2
32 Payne Ken Albury Wodonga Cycling Club MMAS6
33 burns paul Albury Wodonga Cycling Club MMAS7+
34 Darling Matt Canberra Cycling Club MMAS3
35 Glass David Wagga Cycling Club MMAS4
36 Sing Craig Tolland Cycling Club WMAS4
37 Darling Nicholas Canberra Cycling Club U23 Men
38 Massey Kingsley Griffith Cycling Club MMAS6
39 Jarratt Raymond Cobram Barooga Cycling Club MMAS6
40 Crawford Tony Cobram Barooga Cycling Club MMAS3
41 Huggins Tim Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS6
42 Moffatt Aaron Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men
43 Thomas Gethin Other MMAS5
44 Charlie Westerman Tolland Cycling Club MMAS5
45 Pattison Greg Griffith Cycling Club MMAS3
46 Kennedy Leanne Griffith Cycling Club WMAS4
47 goodman kevin Other MMAS7+
48 Hore Dick Griffith Cycling Club MMAS7+
49 Franklin Stephen Cootamundra Cycling Club MMAS2
50 Budd Peter Griffith Cycling Club MMAS6
51 Murray Oliver Canberra Cycling Club JM19
52 Massey Jennifer Griffith Cycling Club WMAS6
53 Ingwersen Paul Albury Wodonga Panthers Cycling Club MMAS4
54 Wright Henry Wagga Cycling Club JM19
55 Rose Brad Albury Wodonga Panthers Cycling Club Elite Men
56 McDonald Christian Cobram Barooga Cycling Club MMAS3
57 Tilston Craig Griffith Cycling Club MMAS4
58 Harris Brian Albury Wodonga Panthers Cycling Club WMAS2
59 Stoll Jeffrey Griffith Cycling Club MMAS5
60 Hobbs Toby Alpine Cycling Club MMAS4
62 marks steven Wagga Cycling Club MMAS5
63 Ashley Rod Tolland Cycling Club WMAS2
64 Whitfield Sean Canberra Cycling Club U23 Men
65 Shaw Stuart Canberra Cycling Club Elite Men
66 Aichinger Tony  MMA