Richard Moffatt

 

 

2002

  • Winner & fastest Race 2 Riverina Point Score

  • Winner & fastest Race 3 Riverina Point Score

  • Winner & fastest Race 6 Riverina Point Score

  • Riverina Points Score Champion 2002

2003

  • 1st Geoff Dixon Memorial

 

Ashley Humbert

 

1999

  • Fastest Time Temora Annual Road Race

  • Fastest Time Wagga to Cootamundra (New Race Record)

2000

  • Fastest Time Temora Annual Road Race (new race record)

2001

  • 1st and fastest Stockinbingal Road Race (new race record)

  • Fastest Time Temora Annual Road Race (new race record)

2002

  • Winner Coota to Colac & F/T

2003

  • Winner & Fastest Race 5 Riverina Point Score (Temora)

  • Winner & Fastest Race 10 Riverina Point Score (Coota to Coolac)

2008

  • Winner Stage 2 Tour of Two Rivers (A Grade)

  • Winner Stage 3 Tour of Two Rivers (A Grade)

  • 2nd Stage 5 Tour of Two Rivers (A Grade)

  • Overall Tour Winner Tour of Two Rivers (A Grade)

2009

  • Fastest Time Stage 2 Tour De Riverina

 

Brendan Washington

 

2002

  • 2nd Race 2 Riverina Point Score

2003

  • 3rd Race 8 Riverina Point Score

  • 2nd Race 9 Riverina Point Score

2004

  • Winner Race 2 Riverina Point Score (A Grade)

2005

  • Winner Race 7 Riverina Point Score (Cootamundra)

2006

  • Winner Race 7 Riverina Point Score
  • 3rd Race 2 Riverina Point Score
  • 3rd Race 6 Riverina Point Score
  • Riverina Point Score 2006 Champion

2008

  • 1st Stage 4 Tour of Two Rivers (A Grade)
  • 3rd Stage 5 Tour of Two Rivers (A Grade)
  • 3rd Overall Tour of Two Rivers (A Grade)

2009

  • 3rd Stage 3 Tour of Two Rivers (A Grade)

2010

  • Winner Stage 4 Tour of Two Rivers (A Grade)

 

 

Craig Metcalf

 

2003

  • Winner Race 2 Riverina Point Score (Griffith)

  • Winner Race 3 Riverina Point Score (Tolland)

  • Riverina Point Score 2003 Champion

2004

  • 2nd Race 1 Riverina Point Score

 

Michael Washington

 

2007

  • Winner Stage 3 Tour De Riverina (Chiltern)
  • Winner Stage 5 Tour De Riverina (Coolamon)
  • 3rd Overall Tour De Riverina

2008

  • 3rd Overall Tour De Riverina
  • Winner Stage 1 Tour of Two Rivers (A Grade) (Griffith)

Trent Perry

 

2001

Winner & Fastest Butch Menz Riverina Point Score

2004

  • Winner Race 1 Riverina Point Score& fastest (Stockinbingal)
  • 3rd Race 2 Riverina Point Score
  • Fastest Time Race 6 Riverina Point Score (Bellbridge)
  • Fastest Time Race 7 Riverina Point Score (Cootamundra)
  • 2nd Overall Riverina Point Score

2005

  • Winner Race 2 Riverina Point Score (Lockhart)
  • Fastest Time Race 3 Riverina Point Score (Griffith)

2006

  • Winner Race 2 Riverina Point Score 7 & fastest (Griffith)

2007

  • 2nd Stage 1 Tour De Riverina (Stockinbingal)
  • Fastest Stage 5 Tour De Riverina (Coolamon)

2008

  • 3rd Stage 2 Tour of Two Rivers (A Grade) (Bellbridge)

 

 

Simon Haworth

 

2004

  • 3rd Race 2 Riverina Point Score

2006

  • 2nd Race 7 Riverina Point Score
  • Winner Race 8 Riverina Point Score & Fastest (Chiltern)
  • 2nd Overall Riverina Point Score 2006

2008

  • 3rd Stage 3 Tour of Two Rivers (A Grade)
  • Winner Stage 6 Tour of Two Rivers (A Grade)
  • 2nd Overall Tour of Two Rivers (A Grade)

2009

  • Winner Stage 1 Tour of Two Rivers (A Grade) (Griffith)

  • 2nd Stage 4 Tour of Two Rivers (A Grade) (Coota)

  • Member of Winning Team, Tour of Two Rivers (A Grade)

  • 2nd Overall Tour of Two Rivers (A Grade)

2010

  • 2nd Overall Tour De Riverina

  • 3rd Stage 2 Tour of Two Rivers (A Grade)

  • 4th Overall Tour of Two Rivers (A Grade)

 

 

Adrian Miller

 

2006

  • Winner Race 1 Riverina Point Score (Stockinbingal)
  • 3rd  Overall Riverina Point Score

 

 

Ashley Baines

 

2003

  • Winner Race 6 Riverina Point Score (Bellbridge)

2007

  • Winner Stage 4 Tour De Riverina (Bellbridge)

Brendan Savage

 

2007

  • Winner Stage 1 Tour De Riverina (Stockinbingal)

Carl Henman

 

1990

  • 1st Butch Menz memorial

2008

  • Winner Stage 3 Tour De Riverina (Rutherglen)

  • Member of Winning Team Tour De Riverina

  • 2nd overall Tour De Riverina

2010

  • 3rd Stage 1 Tour of Two Rivers (B Grade)

 

 

Shay Baker

 

2007

  • Winner Stage 2 Tour de Riverina (Griffith)

  • 3rd Stage 5 Tour De Riverina

  • Overall Tour De Riverina Champion 2007

James Rendell

 

2007

  • 3rd Stage 3 Tour De Riverina

  • Winner Stage 6 Tour de Riverina (Coota to Colac)

  • Best Young Rider Tour De Riverina

  • 2nd overall Tour De Riverina 2007

2008

  • 2nd Stage 2 Tour of Two Rivers (A Grade)
  • 3rd Stage 4 Tour of Two Rivers (A Grade)
  • 4th Overall Tour of Two Rivers (A Grade)

2009

  • Fastest Time Stage 1 Tour De Riverina (Coolamon)